Hanower/Garbsen. Wszystkie pasy na autostradzie nr 2 między Garbsen i Hannover-Herrenhausen w kierunku Berlina są ponownie otwarte.

Powodem tymczasowego zamknięcia dwóch pasów ruchu był poważny wypadek między dwoma samochodami dostawczymi. Jedna z ciężarówek przewróciła się na bok, a kilka samochodów spadło z miejsca załadunku na drogę. Jak poinformowała policja, obaj kierowcy zostali przewiezieni do szpitala z lekkimi obrażeniami.

Do wypadku doszło około godziny 11:45 w pobliżu skrzyżowania Garbsen. Obie furgonetki były załadowane nowymi samochodami marki Ford. Według policji 34-letni kierowca ciężarówki jadący z przodu musiał hamować ze względu na ruch uliczny. Jadący za nim 46-latek nie był już w stanie zahamować na czas i uderzył w tył poprzedzającego go mężczyzny. Ciężarówka, która spowodowała wypadek, skręciła o 90 stopni, przewróciła się na stronę pasażera, a przyczepa zsunęła się po nasypie obok autostrady.

Wideo: Poważny wypadek ciężarówki na autostradzie A2 między Garbsen a Hanowerem

 

Wypadek na autostradzie w Niemczech w Hanower/Garbsen. Wszystkie pasy na autostradzie nr 2 między Garbsen i Hannover-Herrenhausen w kierunku Berlina