HOLOWANIE PO WYPADKU NA TERENIE NIEMIEC

HOLOWANIE PO WYPADKU NA TERENIE NIEMIEC

KOSZTY HOLOWANIA I POMCY DROGOWEJ  W NIMECZECH  – Kto powinien ponieść koszty holowania?

Transport uszkodzonego pojazdu z Niemiec do Polski

Transport uszkodzonego pojazdu z Niemiec do Polski

 

HOLOWANIE PO WYPADKU NA TERENIE NIEMIEC – Wypadek samochody może przydarzyć się nawet najlepszemu kierowcy. Wystarczy chwila nieuwagi, bądź wpływ czynników zewnętrznych i może dojść do kolizji drogowej. Dodatkowym problemem może być fakt, gdyż wypadek na drodze przydarzy się w innym kraju, na przykład w popularnym w dzisiejszych czasach państwie jakim są Niemcy. Dobrej jakości drogi na ternie Niemiec znacznie zmniejszają ilość wypadków na drogach, jednak nie zawsze istnieje możliwość ich uniknięcia, ponieważ kierowcy poruszający się po drogach posiadają różnego rodzaju umiejętności prowadzenia auta.

Wypadek samochodowy bardzo często wiąże się z licznymi uszkodzeniami pojazdów, które uniemożliwiają kontynuowanie dalszej jazdy. Oczywiście osoba poszkodowana posiada uprawnienia do tego, aby żądać wezwania pomocy drogowej, która umożliwi odholowanie auta na odpowiedni parking czy warsztat, w którym zostaną naprawione szkody. Wszelkie koszty są zwracane przez ubezpieczyciela sprawcy wraz z wypłaceniem odszkodowania. Należy jednak pamiętać, iż trzeba posiadać odpowiednią fakturę, którą będzie można przestawić ubezpieczycielowi. Tylko na podstawie takiego dokumentu będzie on w stanie zwrócić poniesione koszty.

Czy auto powinno być transportowane do Polski?

Holowanie auta jest jedną z droższych usług, jakie proponuje nam pomoc drogowa, dlatego też skorzystanie z niej wymaga odpowiedniego zastanowienia się. Nie poleca się transportowania samochodu na teren ojczystego kraju w celu ustalenia wielkości szkody, ponieważ może to niekorzystanie wpłynąć na relacje z towarzystwem ubezpieczeniowym, w którym zawarta została polisa sprawcy wypadku na drodze w Niemczech. Bowiem istnieje ryzyko, iż powoła się on na szczególne zapisy znajdujące się w umowie ubezpieczenia, które jasno wskazują, iż nie powinno powiększać się kosztów naprawy czy też nie powinno się powiększać wyrządzonej już szkody. Wtedy może dojść do sytuacji, kiedy towarzystwo odmówi pokrycia kosztów transportu, które mogą okazać się bardzo wysokie.

Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystać z opinii niezależnego rzeczoznawcy na terenie Niemiec i w miarę możliwości naprawa samochodu w odpowiednim serwisie bądź warsztacie. Jakość takiej naprawy z pewnością nie będzie odbiegała od panujących standardów i otrzyma się sprawne auto, na tyle na ile było ono sprawne przed wypadkiem samochodowym. Holowanie auta z teren Niemiec kalkuluje się tylko i wyłącznie w momencie, kiedy wypadek drogowy miał miejsce w pobliżu granicy z Polską. Mała ilość kilometrów nie mus niekorzystanie wpłynąć na decyzję o odszkodowaniu towarzystwa ubezpieczeniowego sprawcy. Warto jednak upewnić się wcześniej, czy aby na pewno zostaną zwrócone wszystkie koszty związane z usługą holowania auta przez pomoc drogową.

ZAPYTAJ EKSPERTA Z  MOTOEXPERT !