Wypadek samochodowy w Niemczech co robić?

Wypadek samochodowy w Niemczech – Co i jak robić?

Co zrobić po wypadku drogowym, kolizji w Niemczech, aby otrzymać szybko pełne odszkodowanie od niemieckiego towarzystwa ubezpieczeń z OC pojazdu sprawcy na warunkach prawa niemieckiego ?

Wypadek samochodowy / Kolizja drogowy – Niemcy.  Likwidacja szkody w Niemczech – Szybko i Sprawnie.

Pełne odszkodowanie od niemieckiego towarzystwa ubezpieczeń z OC pojazdu sprawcy na warunkach prawa niemieckIego ?  Co zrobić ?

 

Wypadek lub kolizja drogowy na terenie Niemiec, w ktorym zostal poszkodowany nie z wlasnej winy pojazd należący np. do Polaka,  rodzi niewiadoma i niepokoj zwiazany z brakiem wiedzy na temat zasad postepowania po wypadku za granica w Niemczech. Kazdy wybierajacy sie do Niemiec kierowca  np. z Polski powinien jednak pamietac, ze zasady postepowania po wypadku samochodowym w Niemczech różnią się znacznie od zasad postepowania po wypadku na terenie Polski.

 

Wypadek samochodowy w Niemczech – Co robic?  – Kolizja drogowa w Niemeczech.  Aby uniknąć problemów przy załatwianiu spraw związanych z powstałymi szkodami poniżej podajemy pare użytecznych porad.

Zasady postepowania po wypadku i kolizji drogowej na terenie Niemiec :

 • Po wypadku w Niemczech uczestnik zdarzenia powinien bezwglednie zatrzymać prowadzony przez siebie pojazd i jesli to konieczne udzielić niezbednej pomocy wszystkim osobom poszkodowanym i rannym (np. przeniesc je w miejsce bezpieczene lub wykonac reanimacje). W dalszej kolejnosci po wypadku na terenie Niemiec nalezy zawiadomic odpowiednie sluzby tj. policje (nr 110) i pogotowie (nr 112 )
 •  jesli to mozliwe, dokonac zabezpieczenia miejsca wypadku drogowego (m.in. wlaczyc swiatla awaryjne, ustawic trojkaty ostrzegawcze).
 • Jeżeli są ranni lub jeden z pojazdów jest bardzo poważnie uszkodzony, albo wypadek zdarzył się z pojazdem na zagranicznych numerach rejestracyjnych, natychmiast dzwoń na policję!  Niemecka Policja nie ma obowiązku przyjeżdżania do lekkich malych stłuczek.
 • Po wypadku samochodowym na terenie Niemiec nalezy ustalic dane sprawcy zdarzenia i spisac dane ewentualnych swiadkow zdarzenia. Jesli nie bylismy sprawcami wypadku lub kolizji w Niemczech powinnismy w pierwszej kolejnosci zanotowac:
 • numer rejestracyjny samochodu
 • imie i nazwisko sprawcy, adres zamieszkania, i nr. telefonu.
 • numer polisy ubezpieczeniowej i nazwe zakladu ubezpieczen.
 • Jesli dysponujesz odpowienim formularzem w jezyku Polskim i Niemieckim  należy wypełnić na miejscu wypadku/Kolizji wraz z kierowcą drugiego pojazdu wspolnego oswiadczenia o wypadku drogowym

 

(  oswiadczenie-sprawcy-kolizji-drogowej-po-niemiecku-i-po-polski-oswiadczenie-o-zdarzeniu-pl-de.

 • Nie nalezy jednak w zadnym wypadku jakichkolwiek dokumentów, których treść jest dla poszkodowanego niezrozumiała lub nieczytelna, a tym bardziej podpisywać potwierdzenia winy czyli tzw. Schuldbekenntnis. W razie stłuczki formularz ubezpieczeniowy należy wypełnić na miejscu koluzji wraz z kierowcą drugiego pojazdu. Nie zapomnij, aby kierowca ten się podpisał! Często się zdarza, że jeżeli formularz wypełniany jest później, to strona przeciwna zmienia przebieg wypadków. Przez to trudniej jest, lub jest to wręcz niemożliwe, aby uzyskać odszkodowanie od strony przeciwnej.
 • Zrób pare zdjęc sytuacyjne, lub film, zdjęcie uszkodzeń Twojego pojazdu i  pojazdu strony przeciwnej. Dzięki temu np. niemieckie towarzystwo ubezpieczeniowe będzie miało obraz tego tego zdarzenia drogowego lub kolzji.
 • Następna czynnoscia po wypadku drogowym w Niemczech, jaka należy wykonac jest wezwanie pomocy drogowej – o ile pojazd jest uszkodzony lub calkowicie zniszczony i nie nadaje się do kontynuowania jazdy i nie jest technicznie sprawny.
 • zadzwon natychmiast do rzeczoznawcow MOTOEXPERT  i zlec wykonanie precyzyjnej niemieckiej ekspertyzy i kalkulacji szkod w EURO na podstawie której otrzymasz odszkodowanie.
 • Jak najszybciej po zalatwieniu formalnosci zwiazanych z  wycena szkod  i profesjonalnej likwidacji szkod komunikacyjnych w Niemczech, należy pilnie skontaktowac się z rzeczoznawca samochodowym z MOTOEXPERT  (tel.  +491603388333 ), który precyzyjnie wykona kosztorys/kalkulacjie kosztow naprawy pojazdu i niemiecka opinie techniczna (Gutachten)  zmierzajaca do szybkiej wyplaty pelnego odszkodowania powypadkowego na rzecz osoby poszkodowanej.

 

U W A G A !   Dla poszkodwnego KOSZTY uslug niezaleznego niemieckiego rzeczoznawcy MOTOEXPERT i Adwokata  wchodza zgodnie z niemieckim prawem w zakres szkody komunikacyjnej i są generalnie POKRYWANE/Opłacane  przez towarzystwo ubezpieczeniowe sprawcy zdarzenia.

NIE ZWLEKAJ  I  ZLEĆ WYKONANIE NIEMIECKIEJ OPINII TECHNICZNEJ NIEZALEŻNEMU RZECZOZNAWCY Z MOTOEXPERT

Wypadek samochodowy w Niemczech co robić?  – ZAPYTAJ  EKSPERTA  – MÓWIMY TEŻ W JĘZAKU POLSKIM!

Wypadek samochodowy w Niemczech

Wypadek samochodowy w Niemczech

Odszkodowanie wypadek samochodowy w Niemczech