Kolizja w Niemczech – Wzywać policję czy nie?

Kolizja w Niemczech – Wzywać policję czy nie?

kolizja w nimeczech czy wezwac policje w niemczech

kolizja w nimeczech czy wezwac policje w niemczech

Czy policja w Niemczech musi przyjechać na każdy wypadek lub kolizje ? Co dokładnie wyjaśnia nimieckia policja na miejscu kolizji ?

 

Kiedy nie potrzebujesz Policji po kolizji lub stluczce w Niemczech.

Kolizja w Niemczech – Wzywać policję czy nie?
Czy policja musi przychodzić na każdy wypadek? A co dokładnie wyjaśniają urzędnicy na miejscu? Wszystko, co powinieneś o tym wiedzieć.

Kiedy nie potrzebujesz policji – Policji po kolizji lub stluczce w Niemczech
Policja nie musi być wzywana w przypadku drobnych uszkodzeń ciała, które nie wykraczają poza drobne uszkodzenia mienia i jeśli nikt nie został ranny. Pod warunkiem, że wszyscy uczestniczący w wypadku się zgodzą. Jeśli tylko jedna strona chce, aby policja tam była, druga strona musi zaakceptować tę decyzję. Jeśli jednak nie masz odnotowania wypadku przez policję Policji po kolizji lub stluczce w Niemczech, musisz liczyć się z tym, że towarzystwo ubezpieczeniowe odmówi świadczenia, jeśli w trakcie wypadku wystąpią niezgodności, jeśli nie ma oficjalnego protokołu wypadku z policji. Jeśli uszkodzenie samochodu powypadkowego jest tak duże, że musi wkroczyć towarzystwo ubezpieczeniowe, 110 należy zadzwonić natychmiast po wypadku. W każdym razie nie musisz płacić za operację policyjną po kolizji lub stluczce w Niemczech.

Powinieneś wymienić te dane w razie wypadku
Jeśli chcesz załatwić wypadek drogowy bez policji, zdecydowanie powinieneś wymienić najważniejsze dane z drugą stroną biorącą udział w wypadku. Wszystkie zaangażowane strony są zobowiązane do przekazania tych danych: nazwa i adres, firma ubezpieczeniowa i numer ubezpieczenia oraz numer rejestracyjny pojazdu. Dzięki smartfonom możliwe jest teraz nawet robienie bardzo krótkich i niebiurokratycznych zdjęć dokumentów. Kierowcy, którzy mają przy sobie europejski raport o wypadku w swoim pojeździe, są przygotowani. Ponieważ jeśli ten formularz jest wypełniony w całości, osoby uczestniczące w wypadku mogą założyć, że zostały ustalone wszystkie fakty wymagane do likwidacji szkody. Nawiasem mówiąc, podpisując ten raport, nikt nie przyznaje się do winy – przynajmniej nie w przypadku wypadków drogowych w Niemczech, zdaniem ekspertów MOTOEXPERT.

Kiedy zadzwonić na policję po kolizji lub stluczce w Niemczech?

Jeśli strona nie jest obecna po kolizji lub stluczce w Niemczech, na przykład w przypadku nieszczęśliwego parkowania lub nieszczęśliwego wyjazdu, osoba, która spowodowała wypadek, musi odczekać co najmniej trzydzieści minut na pojawienie się kierowcy samochodu, który został uderzony. Jeśli tak się nie stanie, należy wezwać policję, aby mogła zidentyfikować właściciela pojazdu. Jeśli w wypadku dojdzie do obrażeń, należy również wezwać policję. Priorytetem jest jednak opieka nad ofiarą wypadku, wszczęcie pierwszej pomocy, wezwanie służb ratowniczych (112) oraz zabezpieczenie miejsca wypadku trójkątem ostrzegawczym. Nawet jeśli istnieje podejrzenie, że w grę wchodzi alkohol lub narkotyki, MOTOEXPERT radzą zgłosić wypadek na policję. Najbardziej sporne na miejscu wypadku jest to, kto ponosi winę za wypadek kolizji lub stluczce w Niemczech: W przypadku jakichkolwiek niejasności należy zaalarmować policję, aby przebieg wypadku został udokumentowany przez profesjonalistów, a po ustaleniu winy, nie ma później problemów z likwidacją szkód przez towarzystwo ubezpieczeń.

W przypadku drobnych uszkodzeń mienia policja nie musi przyjeżdżać  po kolizji lub stluczce w Niemczech

kolizja w nimeczech czy wezwac policje w niemczechkolizja w nimeczech czy wezwac policje w niemczech

 

nie musi być wzywana w przypadku drobnych uszkodzeń pojazdu, które nie wykraczają poza drobne uszkodzenia mienia i jeśli nikt nie został ranny. Pod warunkiem, że wszyscy uczestniczący po kolizji lub stluczce w Niemczech w wypadku się zgodzą. Jeśli tylko jedna strona chce, aby policja tam była, druga strona musi zaakceptować tę decyzję. Jeśli jednak nie masz odnotowania wypadku przez policję, musisz liczyć się z tym, że towarzystwo ubezpieczeniowe odmówi świadczenia, jeśli w trakcie wypadku wystąpią niezgodności, jeśli nie ma oficjalnego protokołu wypadku z policji. Jeśli uszkodzenie samochodu powypadkowego jest tak duże, że musi wkroczyć towarzystwo ubezpieczeniowe, 110 należy zadzwonić natychmiast po wypadku. W każdym razie nie musisz płacić za operację policyjną.

Powinieneś wymienić te dane w razie wypadku – Policji po kolizji lub stluczce w Niemczech
Jeśli chcesz załatwić wypadek drogowy bez policji, zdecydowanie powinieneś wymienić najważniejsze dane z drugą stroną biorącą udział w wypadku. Wszystkie zaangażowane strony są zobowiązane do przekazania tych danych: nazwa i adres, firma ubezpieczeniowa i numer ubezpieczenia oraz numer rejestracyjny pojazdu. Dzięki smartfonom możliwe jest teraz nawet robienie bardzo krótkich i niebiurokratycznych zdjęć dokumentów. Kierowcy, którzy mają przy sobie europejski raport o wypadku w swoim pojeździe, są przygotowani. Ponieważ jeśli ten formularz jest wypełniony w całości, osoby uczestniczące w wypadku mogą założyć, że zostały ustalone wszystkie fakty wymagane do likwidacji szkody. Nawiasem mówiąc, podpisując ten raport, nikt nie przyznaje się do winy – przynajmniej nie w przypadku wypadków drogowych w Niemczech.

Kiedy zadzwonić na policję po kolizji lub stluczce w Niemczech?
Jeśli strona nie jest obecna podczas wypadku, na przykład w przypadku nieszczęśliwego parkowania lub nieszczęśliwego wyjazdu i po kolizji lub stluczce w Niemczech, osoba, która spowodowała wypadek, musi odczekać co najmniej trzydzieści minut na pojawienie się kierowcy samochodu, który został uderzony. Jeśli tak się nie stanie, należy wezwać policję, aby mogła zidentyfikować właściciela pojazdu. Jeśli w wypadku dojdzie do obrażeń, należy również wezwać policję. Priorytetem jest jednak opieka nad ofiarą wypadku, wszczęcie pierwszej pomocy, wezwanie służb ratowniczych (112) oraz zabezpieczenie miejsca wypadku trójkątem ostrzegawczym. Nawet jeśli istnieje podejrzenie, że w grę wchodzi alkohol lub narkotyki, MOTOEXPERT radzą zgłosić wypadek na policję. Najbardziej sporne na miejscu wypadku jest to, kto ponosi winę za wypadek kolizji lub stluczce w Niemczech: W przypadku jakichkolwiek niejasności należy zaalarmować policję, aby przebieg wypadku został udokumentowany przez profesjonalistów, a po ustaleniu winy, nie ma później problemów z likwidacją szkód przez towarzystwo ubezpieczeń:

W przypadku drobnych uszkodzeń mienia policja nie musi przyjeżdżać  po kolizji lub stluczce w Niemczech