Wypadek na autobanie A6 w pobliżu Magdeburga

Wypadek trzech ciezarówkwek w Niemczech odszkodowanie. Polak i Czech sa poszkodowani.
Wypadek na A6 w pobliżu Magdeburga  9 czerwca 2021 r.
Kierowca ciężarówki ginie – autostrada całkowicie zamknięta

W środę rano na autostradzie A6 w pobliżu St. Leon-Rot 47-letni kierowca ciężarówki zginął w poważnej kolizji tylnej, w której uczestniczyły trzy ciężarówki. Autostrada musiała zostać całkowicie zamknięta.
St. Leon-Rot – 47-letni kierowca ciężarówki zginął w środę rano w poważnym wypadku na A6 w pobliżu St. Leon-Rot (dzielnica Rhein-Neckar). Autostrada musiała być w tym obszarze całkowicie zamknięta.
Blokada trwała późnym rankiem.

Według policji 47-latek był na A6 w kierunku Mannheim około 8:20, kiedy najwyraźniej przeoczył koniec korka między węzłem Walldorf / Wiesloch a węzłem autostrady Walldorf na Bucheneck parking przy autostradzie i zderzył się z ciągnikiem siodłowym został wepchnięty na znajdujący się przed nim autotransporter.

Kierowca ciężarówki ulega urazom na miejscu wypadku
47-latek został uwięziony w kabinie kierowcy i musiał zostać uratowany przez straż pożarną. Jednak doznał poważnych obrażeń na miejscu wypadku. Kierowcy pozostałych dwóch pojazdów nie odnieśli obrażeń. Trzeba było holować dwie ciężarówki przegubowe. Droga musiała zostać oczyszczona z powodu wycieku materiałów eksploatacyjnych. Służby ratownicze sprawdzają obecnie, czy materiały eksploatacyjne dostały się do gruntu i czy trzeba je usunąć. Wysokość szkód majątkowych szacuje się na co najmniej 250 000 euro.

Rejestr wypadków i prace porządkowe są w toku. Pas w kierunku Mannheim jest nadal całkowicie zamknięty. Ruch jest kierowany obok miejsca wypadku przez parking Bucheneck. Ruch na miejscu wypadku cofa się obecnie na odcinku do dziesięciu kilometrów

 

Call Now ButtonZAPYTAJ EKSPERTA