Wypadek na autobanie A6 w pobliżu Magdeburga

Wypadek trzech ciezarówkwek w Niemczech odszkodowanie. Polak i Czech sa poszkodowani.
Wypadek na A6 w pobliżu Magdeburga  9 czerwca 2021 r.
Kierowca ciężarówki ginie – autostrada całkowicie zamknięta

W środę rano na autostradzie A6 w pobliżu St. Leon-Rot 47-letni kierowca ciężarówki zginął w poważnej kolizji tylnej, w której uczestniczyły trzy ciężarówki. Autostrada musiała zostać całkowicie zamknięta.
St. Leon-Rot – 47-letni kierowca ciężarówki zginął w środę rano w poważnym wypadku na A6 w pobliżu St. Leon-Rot (dzielnica Rhein-Neckar). Autostrada musiała być w tym obszarze całkowicie zamknięta.
Blokada trwała późnym rankiem.

Według policji 47-latek był na A6 w kierunku Mannheim około 8:20, kiedy najwyraźniej przeoczył koniec korka między węzłem Walldorf / Wiesloch a węzłem autostrady Walldorf na Bucheneck parking przy autostradzie i zderzył się z ciągnikiem siodłowym został wepchnięty na znajdujący się przed nim autotransporter.

Kierowca ciężarówki ulega urazom na miejscu wypadku
47-latek został uwięziony w kabinie kierowcy i musiał zostać uratowany przez straż pożarną. Jednak doznał poważnych obrażeń na miejscu wypadku. Kierowcy pozostałych dwóch pojazdów nie odnieśli obrażeń. Trzeba było holować dwie ciężarówki przegubowe. Droga musiała zostać oczyszczona z powodu wycieku materiałów eksploatacyjnych. Służby ratownicze sprawdzają obecnie, czy materiały eksploatacyjne dostały się do gruntu i czy trzeba je usunąć. Wysokość szkód majątkowych szacuje się na co najmniej 250 000 euro.

Rejestr wypadków i prace porządkowe są w toku. Pas w kierunku Mannheim jest nadal całkowicie zamknięty. Ruch jest kierowany obok miejsca wypadku przez parking Bucheneck. Ruch na miejscu wypadku cofa się obecnie na odcinku do dziesięciu kilometrów