Odszkodowanie wypadek samochodowy w Niemczech

Uczestniczyłeś w kolizji lub wypadku, którego sprawcą był kierowca posiadający niemieckie ubezpieczenie? Jeśli tak, to masz prawo do zgłoszenia szkody bezpośrednio do zagranicznego ubezpieczyciela. Dlaczego warto zdecydować się na tego typu działanie, zamiast zgłosić szkodę w Polsce?

OC wypadek w Niemczech

dlaczego warto zgłosić szkodę bezpośrednio do niemieckiego ubezpieczyciela?

Zacznijmy od tego, że zgłaszając szkodę bezpośrednio do niemieckiego ubezpieczyciela, czyli w kraju na terenie, którego doszło do wypadku lub kolizji, możesz liczyć na to, że postępowanie likwidacyjne będzie przeprowadzone znacznie szybciej.

Kolejną bardzo ważną kwestią jest to, że za ustalenie rozmiaru szkody odpowiada niezależny  rzeczoznawca np z MOTOEXPERT, a zatem nie jest on pracownikiem firmy ubezpieczeniowej, co z kolei gwarantuje rzetelne wyliczenie kosztów naprawy pojazdu. Do tego koszty związane z wydaniem opinii rzeczoznawcy MOTOEXPERT, leżą po stronie POSZKODWANEGO a NIE UBEZPIECZYCIELA .

Z pewnością nie bez znaczenia pozostaje również fakt, iż odszkodowanie ustalane jest w oparciu o koszty naprawy w Niemczech i wypłacane jest w euro, a to oznacza, że możesz liczyć na wyższe kwoty takiego odszkodowania.

Na koniec warto dodać, że poza kosztami naprawy pojazdu, możesz liczyć również na pokrycie przez ubezpieczyciela innych następstw szkody, takich jak: koszty leczenia, zadośćuczynienie itp.

Ubezpieczenie kolizja drogowa w Niemczech

likwidacja szkody

Odszkodowanie wypadek samochodowy w Niemczech – jak sprawnie przeprowadzić proces likwidacji szkody? Przede wszystkim pamiętaj o spisaniu na miejscu wypadku wspólnego oświadczenia o zdarzeniu drogowym. Warto, wybierając się w podróż za granicę, zabrać ze sobą odpowiedni formularz – najlepiej w wersji polsko – angielskiej lub polsko – niemieckiej. Taki prosty, standardowy druk wymaga wpisania danych ubezpieczycieli i uczestników kolizji, oraz opisania istoty okoliczności zdarzenia.

W przypadku braku takiego formularza pamiętaj o spisaniu wszystkich niezbędnych danych dotyczących zagranicznego pojazdu, czyli numeru rejestracyjnego, marki pojazdu, kraju rejestracji, a także numeru polisy i nazwy towarzystwa, w którym ubezpieczony jest pojazd sprawcy, jak również danych osoby kierującej pojazdem.

Odszkodowanie wypadek samochodowy w Niemczech

STRONA GŁÓWNA