Spadek wartości samochodu po wypadku drogowym w Niemczech. Wycena w Euro !

Niestety dużym problemem, szczególnie dla właścicieli samochodów nowych, jest spadek jego wartości na skutek wypadku drogowego. Spadek wartości samochodu następuje bowiem każdorazowo na skutek wypadku lub kolizji samochodowej. Wielkość takiego spadku wartości uzależniony jest od wartości i weku samochodu sprzed wypadku oraz wielkości jego uszkodzeń powstałych na skutek wypadku.

Rzeczoznawcy samochodowi MOTOEXPERT wyliczają spadek wartości samochodu zgodnie z przyjętymi standardami w Unii Europejskiej. Dysponują oni fachowym specjalistycznym oprogramowaniem który właśnie umożliwia obliczenie faktycznego spadku wartości. Przy dokonywaniu obliczeń spadku wartości pojazdu stosują oni nowatorską metodę wyliczając jej wartość za pomocą nie jednego lecz czterech różnych systemów, z których następnie zostaje wyciągnięta średnia. Wyciągnięta średnia jest wyliczonym właściwym spadkiem wartości samochodu i staje się ona podstawą do wypłaty odszkodowania.

Wysokość spadku wartości samochodu po wypadku drogowym uzależniony jest od jego rodzaju, wieku czy wartości oraz od rozmiaru szkód jakie powstały w wyniku wypadku i może sięgać aż nawet 40 % względem jego wartości sprzed wypadku. Aby uzyskać z tego tytułu odszkodowanie wystarczy udowodnić, że uszkodzony samochód został dokładnie i fachowo naprawiony.

Rzeczoznawcy samochodowi sieci MOTOEXPERT wykonują usługi potwierdzające fachowe wykonanie naprawy. Potwierdzającego prawidłowe wykonanie naprawy uszkodzonego na skutek wypadku samochodu, rzeczoznawcę sieci MOTOEXPERT interesuje jedynie fachowe wykonanie samej naprawy oraz sposób jego wykonania, nie trzeba w tym celu przedstawiać faktur ich brak nie ma wpływu na decyzję rzeczoznawcy, nie ma więc problemu jeżeli osoba poszkodowana ich nie posiada bo np. dokonała napraw we własnym zakresie.

Poszkodowany korzystający, przy obliczeniu spadku wartości lub potwierdzeniu fachowości naprawy z usług pracowników sieci rzeczoznawców samochodowych MOTOEXPERT nie ponosi w związku z tym żadnych dodatkowych kosztów ponieważ również te usługi rozliczane są w formie bezgotówkowej, po podpisaniu przez poszkodowanego cesji wierzytelności, bezpośrednio z Towarzystwem Ubezpieczeniowym sprawcy wypadku drogowego.

Sieć rzeczoznawców samochodowych MOTOEXPERT w sposób profesjonalny określa spadek wartości samochodu na skutek wypadku lub kolizji drogowej