Pomoc po wypadku samochodowym na terenie Niemiec.

Pomoc po wypadku samochodowym na terenie Niemiec. ZAPYTAJ RZECZOZNAWCĘ z MOTOEXPERT !

Poza podstawową pomocą taką jak udzielenie pierwszej pomocy, uzyskanie odszykowania za powstałe uszkodzenia samochodu poszkodowanym w wypadkach samochodowych na terenie Niemiec polakom tak jak obywatelom innych krajów należy się inna pomoc która może przybierać różne formy, których koszt pokrywany jest z polisy sprawcy wypadku.

Poszkodowany w wyniku wypadku samochodowego Polak ma prawo do pomocy ze strony adwokata (warto skorzystać z usług polskojęzycznego adwokata współpracującego z siecią rzeczoznawców samochodowych MOTOEXPERT), który pomoże mu w załatwieniu wszystkich niezbędnych spraw związanych z wypadkiem i będzie reprezentował interesy poszkodowanego. Z polisy ubezpieczeniowej sprawcy wypadku można również uzyskać zwrot wykonana niezależnej opinii technicznej uszkodzonego w skutek wypadku samochodu (sieć niezależnych rzeczoznawców samochodowych wykonuje takie opinie techniczne zgodne z polskimi wymogami).

Poszkodowani Polacy mają również prawo do uzyskania odszykowania z tytułu zmniejszenia wartości rynkowej samochodu (dotyczy to samochodów jednak tylko młodszych niż 10 lat i dotychczas bezwypadkowych). Z polisy ubezpieczeniowej sprawcy wypadku można również uzyskać zwrot kosztów holowania uszkodzonego samochodu na najbliższy parking lub do warsztatu samochodowego ( zakładu blacharsko-lakierniczego) lub w uzasadnionych przypadkach zwrot kosztów transportu uszkodzonego auta do Polski. Dużą pomocą jest również możliwość korzystania, po wypadku samochodowym na terenie Niemiec, na czas naprawy z samochodu zastępczego. Jest to niewątpliwie duże udogodnienie ponieważ na skutek wypadku poszkodowani w wyniku wypadku samochodowego Polacy zostają pozbawieni możliwości korzystania ze swojego samochodu. Inną formą jest wypłata odszkodowania z tytułu niekorzystania z samochodu na skutek wypadku. Taki odszykowania może otrzymać poszkodowany w wypadku samochodowym jeżeli nie ma możliwości korzystania z samochodu zastępczego.

Dotyczy to głównie właścicieli samochodów ciężarowych lub specjalistycznych zapewnienie którym na czas naprawy uszkodzonego samochodu zastępczego jest wręcz niemożliwe. Wówczas takie odszkodowanie wylicza się na np. podstawie zawartych umów z kontrahentami.

Poszkodowani w wyniku wypadku samochodowego na terenie Niemiec Polscy mają możliwość uzyskania wszechstronnej pomocy. Aby móc z niej skorzystać warto zwrócić się o radę do rzeczoznawców samochodowych MOTOEXPERT

+49 160 3388333 / +48 600 920 920