Wypadek drogowy, wypadek samochodowy lub kolizja w Niemczech

Jakie prawa ma poszkodowany przy likwidacji szkody komunikacyjnej? – NIEMCY

Osoba poszkodowana wskutek wypadku drogowego w Niemczech ma możliwość dokonania likwidacji szkody samochodowej na dwa sposoby. Może skorzystać z likwidacji szkody powypadkowej z polisy OC sprawcy zdarzenia, do ktorego najlepiej jest wystapic bezposrednio na terenie Niemiec do towarzystwa ubezpieczeniowego sprawcy pojazdu.

W przypadku likwidacji szkody samochodowej z OC sprawcy zdarzenia zakres odpowiedzialności i świadczeń na rzecz poszkodowanego określają z reguły odpowiednie nimieckie przepisy prawne. Czesto prawa poszkodowanego są wyższe niż w Polsce  a likwidacja szkody drogowej zazwyczaj korzystniejsza dla poszkodowanego polskiego właściciela uszkodzonego pojazdu .

Likwidacja szkód samochodowych za granicą w Niemczech z polisy OC sprawcy pojazdu zdarzenia.

Likwidacja szkody samochodowej w Niemczech z polisy OC sprawcy wypadku lub kolizji sprawia, że czesto odszkodowanie obejmuje doznane obrażenia ciała, koszty leczenia urazów powstałych w wyniku wypadku, zniszczone w wypadku mienie, koszty naprawy uszkodzen samochodu oraz , w nizwinionych wypadku drogowym, również inne koszty związane z wypadkiem (np. koszty rzeczoznawcze np. z MOTOEXPERT czy koszt wynajęcia pojazdu zastępczego). Ponadto, gdy likwidacja szkody drogowej odbywa sie na terenie Niemiec z OC sprawcy zdarzenia to z reguły przysługuje prawo do pokrycia np. kosztów holowania pojazdu czy kosztow parkingu, a takze czesto uwzględnienia w odszkodowaniu utraty wartości rynkowej pojazdu po naprawie itp.

Gdy likwidacja szkody drogowej z OC sprawcy wypadku lub kolizji samochodowej w Niemczech czasem pojawiają się niestety problemy z zanizaniem kwot wypłacanych swiadczen odszkodowawczych przez niemieckie towarzystwa ubezpieczeniowe. Wówczas zawsze warto by osoba poszkodowana walczyła o pelną kwotę należnego odszkodowania, wraz z swym np. Niemieckim Adwokatem. W likwidowaniu szkod drogowych na terenie Niemiec bardzo pomocni są niemieccy adwokaci ( np. z listy MOTOEXPERT mowiacy w j. polskim)i niezalezni rzeczoznawcy samochodowi z MOTOEXPERT, dzieki ktorym mozliwe jest otrzymanie PELNEJ sumy odszkodowania, jakie zostanie wypłacone przez niemieckiego ubezpieczyciela sprawcy wypadku samochodowego w Niemczech.

ABY UZYSKAĆ MOŻLIWIE JAK NAJSZYBCIEJ  NALEŻNE I PELNE ODSZKODOWANIE  SKORZYSTAJ Z USŁUG MOTOEXPERT I ZLEC WYCENE SZKOD.

Skontaktuj się z nami!

Nie ma nas, ale napisz wiadomość

Not readable? Change text. captcha txt

Notice: Undefined index: quick_contact_gdpr_consent in /home/wypadekwniem/domains/wypadek-samochodowy-w-niemczech.pl/public_html/wp-content/themes/jupiter/views/footer/quick-contact.php on line 50