Wypadek drogowy w Niemczech

Jakie prawa ma poszkodowany przy likwidacji szkody komunikacyjnej? – NIEMCY

Osoba poszkodowana wskutek wypadku drogowego w Niemczech ma możliwość dokonania likwidacji szkody samochodowej na dwa sposoby. Może skorzystać z likwidacji szkody powypadkowej z polisy OC sprawcy zdarzenia, do ktorego najlepiej jest wystapic bezposrednio na terenie Niemiec lub, jesli posiada polisę Autokasko, może zgłosić szkode drogowa do swojego ubezpieczyciela. Drugie dzialanie nie zamyka jednak drogi do roszczen z polisy OC sprawcy wypadku lub kolizji.

W przypadku likwidacji szkody samochodowej z OC sprawcy zdarzenia zakres odpowiedzialności i świadczeń na rzecz poszkodowanego określają z reguły odpowiednie przepisy prawne. Zwykle uprawnienia są wówczas szersze a likwidacja szkody drogowej zazwyczaj korzystniejsza dla osoby pokrzywdzonej tj. poszkodowanego właściciela uszkodzonego pojazdu.

Likwidacja szkód samochodowych za granicą z polisy OC sprawcy zdarzenia

Likwidacja szkody samochodowej w Niemczech z polisy OC sprawcy wypadku lub kolizji sprawia, że zazwyczaj odszkodowanie obejmuje doznane obrażenia ciała, koszty leczenia urazów powstałych w wyniku wypadku, zniszczone w wypadku mienie, koszty naprawy uszkodzen samochodu oraz , w uzasadnionych przypadkach, również inne koszty związane z wypadkiem (np. koszty rzeczoznawcze czy koszt wynajęcia pojazdu zastępczego). Ponadto, gdy likwidacja szkody drogowej odbywa sie na terenie Niemiec z OC sprawcy zdarzenia to z reguły przysługuje prawo do pokrycia np. kosztów holowania pojazdu czy kosztow parkingu, a takze uwzględnienia w odszkodowaniu utraty wartości rynkowej pojazdu po naprawie itp.

Gdy likwidacja szkody drogowej z OC sprawcy wypadku lub kolizji samochodowej w Niemczech czasem pojawiają się niestety problemy z zanizaniem kwot wypłacanych swiadczen odszkodowawczych przez niemieckie towarzystwa ubezpieczeniowe. Wówczas zawsze warto by osoba poszkodowana walczyła o pelną kwotę należnego odszkodowania, bo w tej sytuacji prawo jest po jej stronie. W likwidowaniu szkod drogowych na terenie Niemiec wyjątkowo pomocni są niemieccy adwokaci i niezalezni rzeczoznawcy samochodowi, dzieki ktorym mozliwe jest otrzymanie lukratywnej sumy odszkodowania, jakie zostanie wypłacone przez niemieckiego ubezpieczyciela sprawcy wypadku samochodowego w Niemczech.

ABY UZYSKAĆ MOŻLIWIE JAK NAJSZYBCIEJ  NALEŻNE ODSZKODOWANIE  SKORZYSTAJ Z USŁUG MOTOEXPERT!

Skontaktuj się z nami!

Nie ma nas, ale napisz wiadomość