Likwidacja szkód powypadkowych na terenie Niemiec

Likwidacja szkód powypadkowych na terenie Niemiec

Likwidacja szkód po wypadeku samochodowy lub kolizji w Niemczech.

Jakie prawa ma poszkodowany przy likwidacji szkody komunikacyjnej w Niemczech  ?

Osoba poszkodowana wskutek wypadku drogowego w Niemczech ma możliwość dokonania likwidacji szkody samochodowej na dwa sposoby. Może skorzystać z likwidacji szkody powypadkowej z polisy OC sprawcy zdarzenia, do ktorego najlepiej jest wystapic bezposrednio na terenie Niemiec.  Adwokat  klienta zglasza wszelkie roszczenia do towarzystwa ubezpieczeniowego sprawcy pojazdu w Niemeczech.

Wypadek samochodowy w Niemczech

Wypadek samochodowy w Niemczech

W przypadku likwidacji szkody samochodowej z OC sprawcy zdarzenia zakres odpowiedzialności i świadczeń na rzecz poszkodowanego określają z reguły odpowiednie nimieckie przepisy prawne. Czesto prawa poszkodowanego są wyższe niż w Polsce  a likwidacja szkody drogowej zazwyczaj korzystniejsza dla poszkodowanego  np. polskiego właściciela uszkodzonego pojazdu .

Likwidacja szkód samochodowych za granicą w Niemczech z polisy OC sprawcy pojazdu zdarzenia.

Likwidacja szkody samochodowej w Niemczech z polisy OC sprawcy wypadku lub kolizji sprawia, że czesto odszkodowanie obejmuje doznane obrażenia ciała, koszty leczenia urazów powstałych w wyniku wypadku, zniszczone w wypadku mienie, koszty naprawy uszkodzen samochodu oraz , w nizwinionych wypadku drogowym, również inne koszty związane z wypadkiem (np. koszty rzeczoznawcze np. z MOTOEXPERT czy koszt wynajęcia pojazdu zastępczego). Ponadto, gdy likwidacja szkody drogowej odbywa sie na terenie Niemiec z OC sprawcy zdarzenia to z reguły przysługuje prawo do pokrycia np. kosztów : opinii technicznej MOTOEXPERT, kosztow Adwokatta, kosztow holowania pojazdu do najnlizszego warsztatu lub parkingi pomocy drogowej, kosztow parkingu. Takze czesto uwzględnienia w odszkodowaniu utraty wartości rynkowej pojazdu po naprawie itp. Poszkodowany np. Polak ma także prawo starać się o odszkodowanie powypadkowe oraz likwidację szkody na prawie niemieckim.  W porównaniu z prawem polskim jest korzystniejsze, tzn. przewiduje szerszy zakres szkód .  Polak ma prawo wyboru niezależnego rzeczoznawcy, który kompetentnie i PRECYZYJNIE oszacuje szkody komunikacyjne powstałe w wyniku zdarzenia.  Istnieje możliwość wyboru adwokata reprezentującego interesy poszkodowanego

Gdy likwidacja szkody drogowej z OC sprawcy wypadku lub kolizji samochodowej w Niemczech czasem pojawiają się niestety problemy z zanizaniem kwot wypłacanych swiadczen odszkodowawczych przez niemieckie towarzystwa ubezpieczeniowe. Wówczas zawsze warto by osoba poszkodowana walczyła o pelną kwotę należnego odszkodowania, wraz z swym np. niemieckim Adwokatem. W likwidowaniu szkod drogowych na terenie Niemiec bardzo pomocni są niemieccy adwokaci ( np. z listy MOTOEXPERT mowiacy w j. polskim)i niezalezni rzeczoznawcy samochodowi z MOTOEXPERT, dzieki ktorym mozliwe jest otrzymanie PELNEJ sumy odszkodowania, jakie zostanie wypłacone przez niemieckiego ubezpieczyciela sprawcy wypadku samochodowego w Niemczech.

  • Zleć sporządzenie ekspertyzy szkód przez rzeczoznawcę samochodowego z MOTOEXPERT
  • Skorzystaj z usług prawnika specjalizującego się w prawie o ruchu drogowym – on zajmie się wszystkim i zazada pelne ODSZKODOWANIE
  • Rzeczoznawca MOTOEXPERT i adwokat są opłacani przez firmę ubezpieczeniową osoby, która spowodowała wypadek.
  • Nie ponosisz żadnego ryzyka związanego z kosztami i nie płacisz nic.

 

ABY UZYSKAĆ MOŻLIWIE JAK NAJSZYBCIEJ  NALEŻNE I PELNE ODSZKODOWANIE  SKORZYSTAJ Z USŁUG MOTOEXPERT I ZLEC WYCENE SZKOD.